Spis pytań Bydgoszcz 2004 rok

1. Niektórzy na konwencjach zeznają się szepcząc, a niektórzy do tego nie przedstawiają się. Szkoda, bo ja ich nie rozumiem. Chciałbym, ale nie mogę modlić się za nimi, bo nie wiem o co im chodzi, jakie mają doświadczenia, o co proszą i nie mogę skojarzyć ze Zborem i nazwiskiem. Co robić, żeby zachęcić do głośniejszych oświadczeń?
2. Drogi Bracie Woźnicki, zauważyłem, że wśród Braci używa się dwóch wersji imienia Bosego: Jahwe i Jehowa. Czy mógłby Brat zapoznać mnie w genezą tych tłumaczeń? Proszę o odpowiedź. które z tych imion są właściwe oraz którego powinno się używać? Czy to prawda, że jedno z tych imion zostało przetłumaczone z błędem? Z góry dziękuję za poświęcony mi czas na odpowiedź.
3. Drogi Bracie, jestem młodą osobą w Prawdzie i niepokoi mnie opinia, którą ostatnio usłyszałem na „spotkaniu młodzieżowym”, że konwencje zorganizowane są w sposób nielegalny, czyli, że nie są zorganizowane przez sługę upoważnionego przez Boga (jakim np. był Br. Johnson). Proszę o ustosunkowanie się do tego poglądu. Dziękuję za odpowiedź.
4. Drogi Bracie, proszę o wyjaśnienie. W artykule „Karnacja” jest powiedziane: jak ubywało Logosa, tak przybywało Jezusa. Pytanie: czy nie było to natychmiastowe przemienienie życia? Czym był ten proces przemiany? Dziękuję.
5. Proszę o wyjaśnienie, czy przyjście Pana ze świętymi tysiącami jest jego trzecim przyjściem? Juda 14.
6. Wielu Braci i Sióstr uważa, że wypicie od czasu do czasu piwa w niewielkich ilościach nie jest złą rzeczą. Traktują to jak zwykły napój (np. w celach orzeźwiających). Chciałam się upewnić, czy na pewno to nie jest złe, czy jednak złe? Jak ta rzecz ma się też z winem, np. przy obiedzie, wino wytrawne czy półwytrawne? Wiadomo, że alkohol można też wykorzystywać w celach leczniczych (np. mieszanie z ziołami), więc pod tym względem nie mam obiekcji, ale czy w Królestwie będzie alkohol? Spotkałam się już z bardzo rozbieżnymi opiniami, czasami bardzo rozbieżnymi i stąd bardzo proszę o wyjaśnienie.
7. Brak pytania i odpowiedzi na postawione pytanie, podano tylko komentarz do niego.
Pytania Bydgoszcz 2004 rok