Spis pytań Br. Armstrong R.E. – część 3

1. Kto to jest Marta, siostra Łazarza?
2. Drogi Bracie. Brat Jolly w jednej Teraźniejszej Prawdzie wspomina, że on zrozumiał pozafigurę potopu. Czy Brat Jolly gdzieś to wyrozumienie podał w literaturze? A jeśli tak, to ja proszę w paru słowach o wytłumaczenie. Dziękuję.
3. Bracie Armstrong. Proszę mi wyjaśnić tekst Objawienia 12:2. Jakie jest znaczenie tego tekstu?
4. Obj. 16:19. Proszę Brata, jakie ma znaczenie tekst Obj. 16:19? Rozchodzi mi się o to, że miasto zostało rozerwane na trzy częsci. Jakie to są części?
5. Drogi Bracie Armstrong. Proszę o wyjaśnienie, na czym polega liczbowanie biblijne?
6. Ile lat Noe budował arkę?
7. W dzisiejszym wykładzie było powiedziane, że prawie wszyscy ludzie będą zbawieni. Brat Russell podaje myśl, że bardzo dużo ludzi pójdzie na wtórą śmierć. Jak zharmonizować obie myśli?
8. Drogi Bracie Armstrong. Proszę mi wyjaśnić, kto był ojcem i matką Goliata?
9. Czy ofiara Kościoła jest ofiarą za grzech? Jeżeli tak, to czy ofiara naszego Pana Jezusa Chrystusa była niezupełna, niewystarczająca? Proszę o wyjaśnienie.
10. Dlaczego w figurze były składane dwie ofiary, osobno za Aarona i osobno za lud a Jezus wystarczył jeden?
11. Co nam przedstawiają kolory tęczy?
12. Drogi Bracie Armstrong. W jaki sposób nam młodym należy zwracać się do Braci i Sióstr starszych wiekiem – 60-90 lat, gdy przebywamy w środowisku ludzi światowych? Jestem młodą siostrą, mam 17 lat i zwracając się do starszego Brata w pociągu tytułując go Bracie, spotkałam się z nieprzychylną reakcją otoczenia. Czy w takim wypadku nie mamy zwracać uwagi na otoczenie?
13. Jan 2:9. Kogo wyobraża przełożony, który nie wiedział, a słudzy wiedzieli?
14. Jakie powinni zająć Bracia Starsi stanowisko względem Brata Starszego, który oskarża i podejrzewa o różne sprawy Braci zarządu a dopiero objawia swoje niezadowolenie po siedmiu latach? A nie ma konkretnych dowodów a tylko podejrzenia a nie stosuje się do Ew. Mat. 18:15? Proszę o wyjaśnienie.
Pobierz pdf